Austria Lodowiec Moltaler

AUSTRIA - KARYNTIA - PIERWSZY ŚNIEG - LODOWIEC MOLTALER

 

TERMIN : 01-05.12.2021

HOTEL I REGION:

 

Hotel Erholungshotel Margarethenbad położony jest w spokojnej okolicy w dolinie rzeki Möll w Karyntii i oferuje piękne, panoramiczne widoki na region Grossglockner oraz Park Narodowy Wysokie Taury.

Kompleks hotelowy zapewnia Gościom bogate zaplecze rekreacyjne i lecznicze. Do Państwa dyspozycji są naturalne, terapeutyczne kąpieliska z wodą ze źródła Margarethen, zwierającą żelazo, siarkę i radon. Do dyspozycji gości są sauny – sucha i parowa, kabina na podczerwień, jacuzzi oraz masaże terapeutyczne. 

Pokoje

Przytulnie urządzone pokoje posiadają łazienkę z  prysznicem i WC, TV sat., Wi-Fi, telefon, większość pokoi ma balkon lub taras. W łazienkach są ręczniki i suszarka do włosów.Wyżywienie

Hotelowa restauracja oferuje dania kuchni tradycyjnej i organizuje cotygodniowe wieczory przy grillu i wiejskie bufety farmerskie. W cenie zawarte jest wyżywienie HB. Bardzo dobra kuchnia, śniadania – bufet szwedzki, obiadokolacje serwowane (wybór spośród kilku wariantów).


 SKI INFO

Mölltaler Gletscher, jedyny lodowcowy ośrodek narciarski w Karyntii. Kompleks narciarski oferuje nam dziewięć wyciągów. Pierwszym z nich jest kolej torowo-linowa Gletscher Express zwaną popularnie „kretem”, która z dolnej stacji (1200 m n.p.m.) pozwoli nam dostać się do kolejki gondolowej Eisseebahn, ta zaś zabierze nas na wysokość 2790 m n.p.m. Stąd mamy dostęp do wszystkich tras.

Na właściwym lodowcu wytyczono cztery trasy o łącznej szerokości ponad kilometra! Aby dostać się na górę należy skorzystać z szybkiego i nowoczesnego 6-osobowego krzesełka Gletscher Jet (zalecane) lub równoległego starego 2-osobowego krzesełka działającego tylko w okresie największej frekwencji. Obydwa wyciągi przetransportują nas na samą górę - 3122 m n.p.m. wyżej nie można się już dostać.

Przy dobrej widoczności możemy nacieszyć nasze oczy wspaniałą panoramą Alp i dostrzec m. in. szczyt Glossglockner oraz szczyty otaczające inny znany ośrodek - Heiligenblut. W okresie zimowym od listopada do kwietnia czynne są także wyciągi orczykowe oraz trasy biegowe.

Lodowiec Mölltal jest ośrodkiem całorocznym. Do zalet tego ośrodka należy również stosunkowo bliska odległość od południowych granic Polski, z Cieszyna 680km

Mimo niezaprzeczalnych zalet Mölltaler Gletscher ciągle należy do mniej znanych w kraju austriackich regionów narciarskich

CENA 300zł + 180 euro

CENA ZAWIERA:

 • 3 noclegi, 4 śniadania, 3 obiadokolacje,
 • transport z/do Polski i transfery do wyciągów,
 • korzystanie z centrum Spa – jacuzzi, sauny, wodne masaże,
 • opieka rezydenta na miejscu,
 • kolacja regionalna przy świecach 
 • lunch w ostatni dzień po nartach - potrawy z grilla i ciepłe napoje

CENA NIE ZAWIERA:

 • taksy klimatycznej 2,50 euro/os/dzień
 • skipass 4 dni Moltaler Gletscher 
 • napoje do kolacji dodatkowo płatne
 • kaucji zwrotnej za skipass 5 euro/szt
 • ubezpieczenia

Wyjazd z Polski w środę wieczorem 1 grudnia, przyjazd do hotelu na śniadanie, po śniadaniu wyjazd na narty, po powrocie z nart zakwaterowanie i obiadokolacja.  W ostatni dzień po nartach niedziela 5 grudzień lunch - potrawy z grilla i ciepłe napoje, wyjazd do Polski  ul.Wielkopolska 91 (Jar Południowy)
  44-335 Jastrzębie-Zdrój

  +48 604 526 483
  info@remove-this.resport.com.pl