Austria ski safari

AUSTRIA - KARYNTIA

 

TERMIN POBYTU: 10-17.02.2019 BRAK WOLNYCH MIEJSC

HOTEL I REGION:

 

Hotel Erholungshotel Margarethenbad położony jest w spokojnej okolicy w dolinie rzeki Möll w Karyntii i oferuje piękne, panoramiczne widoki na region Grossglockner oraz Park Narodowy Wysokie Taury.

Kompleks hotelowy zapewnia Gościom bogate zaplecze rekreacyjne i lecznicze. Do Państwa dyspozycji są naturalne, terapeutyczne kąpieliska z wodą ze źródła Margarethen, zwierającą żelazo, siarkę i radon. Do dyspozycji gości są sauny – sucha i parowa, kabina na podczerwień, jacuzzi oraz masaże terapeutyczne. 

Pokoje

Przytulnie urządzone pokoje posiadają łazienkę z  prysznicem i WC, TV sat., Wi-Fi, telefon, większość pokoi ma balkon lub taras. W łazienkach są ręczniki i suszarka do włosów.Wyżywienie

Hotelowa restauracja oferuje dania kuchni tradycyjnej i organizuje cotygodniowe wieczory przy grillu i wiejskie bufety farmerskie. W cenie zawarte jest wyżywienie HB. Bardzo dobra kuchnia, śniadania – bufet szwedzki, obiadokolacje serwowane (wybór spośród kilku wariantów).


 SKI INFO

Karnet narciarski „Ski Hit“ oferuje dostęp do ośmiu terenów narciarskich: Großglockner Resort Kals-Matrei, Brunnalm, Lienzer Dolomiten, Silian, Obertiliach i Kartitsch w dolinie Hochpustertal oraz w Karyntii do terenów Mölltaler Gletscher i Ankogel.

358 km tras narciarskich o wszystkich stopniach trudności przyprawią o szybsze bicie serca narciarzy jak i snowboardzistów.
W dolinie Hochpustertal z miejscowościami Sillian, Kartitsch i Obertillian jak i na dwóch terenach narciarskich Lienzer Dolomiten znajdują się przede wszystkim trasy łatwe i średnie, które są idealne szczególnie dla narciarzy początkujących i rodzin.
Dzięki połączeniu terenów Matrei i Kals powstał "Großglockner Resort" ze 110 km nartostrad - największy teren narciarski w Tyrolu Wschodnim. Oprócz wspaniałych, łagodnych zjazdów znajdują się tutaj wymagające czarne trasy dla zaawansowanych narciarzy, np.: z Cimaross (2.621 m) lub z Blauspitze (2.575 m). .
Czarujące trasy w głębokim śniegu i zjazdy poza trasami możliwe są wokół Brunnalm, Lienzer Dolomiten oraz Hochpustertal. Szczególnie pewne śniegowo tereny jak również doskonale wyposażone snowparki dla snowboardzistów i freestylowców znajdują się na terenach Mölltaler Gletscher i Ankogel.

 

Mölltaler Gletscher, jedyny lodowcowy ośrodek narciarski w Karyntii. Kompleks narciarski oferuje nam dziewięć wyciągów. Pierwszym z nich jest kolej torowo-linowa Gletscher Express zwaną popularnie „kretem”, która z dolnej stacji (1200 m n.p.m.) pozwoli nam dostać się do kolejki gondolowej Eisseebahn, ta zaś zabierze nas na wysokość 2790 m n.p.m. Stąd mamy dostęp do wszystkich tras.

Na właściwym lodowcu wytyczono cztery trasy o łącznej szerokości ponad kilometra! Aby dostać się na górę należy skorzystać z szybkiego i nowoczesnego 6-osobowego krzesełka Gletscher Jet (zalecane) lub równoległego starego 2-osobowego krzesełka działającego tylko w okresie największej frekwencji. Obydwa wyciągi przetransportują nas na samą górę - 3122 m n.p.m. wyżej nie można się już dostać.

Przy dobrej widoczności możemy nacieszyć nasze oczy wspaniałą panoramą Alp i dostrzec m. in. szczyt Glossglockner oraz szczyty otaczające inny znany ośrodek - Heiligenblut. W okresie zimowym od listopada do kwietnia czynne są także wyciągi orczykowe oraz trasy biegowe.

Lodowiec Mölltal jest ośrodkiem całorocznym. Do zalet tego ośrodka należy również stosunkowo bliska odległość od południowych granic Polski, z Cieszyna 680km

Mimo niezaprzeczalnych zalet Mölltaler Gletscher ciągle należy do mniej znanych w kraju austriackich regionów narciarskich

CENA 550zł + 550 euro

CENA ZAWIERA:

  • 7 noclegów, 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
  • skipass 6 dni SKI HIT -  358 km tras ,
  • transport z/do Polski i transfery do wyciągów,
  • korzystanie z centrum Spa – jacuzzi, sauny, wodne masaże,
  • opieka rezydenta na miejscu,
  • wieczorek integracyjny przy muzyce

CENA NIE ZAWIERA:

  • taksy klimatycznej 2,50 euro/os/dzień
  • napoje do kolacji dodatkowo płatne
  • kaucji zwrotnej za skipass 5 euro/szt
  • ubezpieczenia  ul.Wielkopolska 91 (Jar Południowy)
  44-335 Jastrzębie-Zdrój

  +48 604 526 483
  info@remove-this.resport.com.pl