Val di Fiemme i Sella Ronda

NARTY W DOLINIE VAL DI FIEMME – MOENA - WŁOCHY

Hotel "Ancora **

 BRAK WOLNYCH MIEJSC

TERMIN POBYTU: 31.01-06.02.2021 (pobyt od niedzieli do soboty po kolacji)

 Szkoleniedla dzieci i młodzieży

REGION I HOTEL:

Moena, nazywana "Wróżką Dolomitów" leży na wysokości 1200m n.p.m. w dolinie Val di Fassa. Różnobarwne konsorcjum narciarskie leżące pomiędzy Gruppo Sella i Sassolungo, region ten położony jest w sercu Dolomitów Trentino i Veneto. Oferta narciarska to 220 km doskonale przygotowanych tras. Karnet narciarski obejmujący trasy narciarskie Val di Fiemme/Obereggen (Alpe Lusia i Bellamonte, Ski Center Latemar w Predazzo, Obereggen i Pampeago, Alpe Cermis w Cavalese oraz jeden dzień Sella Ronda i Marmolada jako opcja dodatkowa)
Noclegi w Hotelu ANCORA w uroczym miasteczku Moena w dolinie Val Di Fassa
Rodzinnie prowadzony hotel, w przemiłej atmosferze, wyśmienita kuchnia, podstawowy standard, pokoje 2,3,4 osobowe z TV, telefonem i łazienką. Hotel sprawdzony, pozytywnie oceniany przez naszych klientów już od 10 lat od kiedy współpracujemy z rodziną Stoffie – włascicielami hotelu. Jego położenie w centrum uroczego miasteczka, niepowtarzalna atmosfera i wyśmienita kuchnia to główne zalety.

 • do dyspozycji gości bar hotelowy, sala kominkowa i TV
 •  świetna kuchnia włoska + tradycyjna kolacja przy świecach
 • 100 m od centrum Moeny

POZNAJ NASZ HOTEL - www.hotel-ancora-moena.it


SKI INFO:

Dolinę Fiemme określa się często mianem wrót Dolomitów.
Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar, a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai, a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 100 km tras zjazdowych, z czego 98 % jest sztucznie dośnieżana.

Val di Fiemme określana bywa również często jako kołyska narciarstwa biegowego w Alpach. To tutaj odbyły się w 1991 roku (po raz pierwszy we Włoszech) Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej. Potem Val di Fiemme stała się raz jeszcze gospodarzem mistrzostw 12 lat później, w 2003 roku. Nic w tym dziwnego, skoro wytyczono tutaj 150 km tras biegowych, z czego jedna trzecia położona jest na słonecznym płaskowyżu na przełęczy Passo Lavaze (ok. 1800 m n.p.m.), co gwarantuje długi, trwający nawet kwietnia sezon.

Ośrodki narciarskie Alpe Cermis-Cavalese, Passo Lavazé-Oclini, Ski Center Latemar, Alpe di Bellamonte-Lusia i Passo Rolle spełnią oczekiwania najbardziej wymagających .

Ski Center Latemar – Obereggen to największy ośrodek w dolinie Val di Fiemme,
posiadający 34 trasy o łącznej długości ok. 50 km, 2 gondole, 13 wyciągów krzesełkowych i 2 orczyki. Znajdują się tu snowparki, narciarskie przedszkola oraz trasy z pomiarem czasu. Na zaawansowanych narciarzy czeka „łakomy kąsek” w postaci czarnej trasy „Piste Agnello” w Pampeago.

Alpe Cermis to ośrodek szczególnie godny polecenia rodzinom. Trasy są tu szerokie i niezbyt strome. Na dzieci czeka nartostrada „Cermislandia”, gdzie na stoku spotkać można postaci z bajek. W Alpe Cermis wytyczono w sumie 10 tras niebieskich, 11 czerwonych i 5 czarnych. Na szczególną rekomendację zasługuje czarna „Pista Olimpia” w Cavaleze, z której roztacza się przepiękna panorama całej doliny Val di Fiemme.

Alpe Lusia to ośrodek, w którym na szerokich stokach najlepiej będą bawić się narciarze początkujący oraz rodziny z dziećmi. W Moena-Alpe Lusia odnajdziemy 45 km bardzo dobrze utrzymanych tras zjazdowych wyposażonych w 8 nowoczesnych wyciągów. Mimo iż w Alpe Luisa przeważają trasy niebieskie, jest to miejsce warte uwagi również dla zaawansowanych narciarzy, którzy mogą spróbować swoich sił chociażby na: położonej na wysokości 2200 m n.p.m. czarnej trasie Fiamme Oro I lub czerwonej Cune-Campo również rozpoczynającej się na tej samej wysokości.

Sella Ronda to masyw górski otoczony trasami i wyciągami połączonymi w jeden system, czas na przejechanie dookoła dla średnio zaawansowanego narciarza to około 5h (razem z lodowcem Marmolada to około 7h), po trasie zaliczamy cztery najsłynniejsze przełęcze w Dolomitach: Passo Pordoi - Passo Campolongo - Passo Gardena - Passo Sella. Jest to szlak narciarski będący zespołem wyciągów i tras zjazdowych połączonych ze sobą w jeden ciąg o łącznej długości prawie 60 km. Istnieją dwa kierunki poruszania się po okręgu wokół masywu Sella: Sellaronda zielona (przeciwny do ruchu wskazówek zegara) i pomarańczowa (zgodny z kierunkiem ruchu wskazówek zegara). Narciarzom słabo jeżdżacym zaleca się dojechanie kilkoma wyciągami w kierunku pomarańczowym lub zielonym, objeżdżanie pobliskich tras i powrót na miejsce startu.

CENA I ZNIŻKI

cena osoba dorosła 600zł + 490 euro

Zniżki dla dzieci:
urodzone po 30.11.2012 cena 600zł + 200 euro
urodzone po 30.11.2004 cena 600zł + 350 euro

 Zniżki dotyczą dzieci w pokoju 3/4 osobowym

CENA ZAWIERA :

 • zakwaterowanie w hotelu ANCORA
 • wyżywienie 2 posiłki dziennie, napoje do kolacji dodatkowo płatne (śniadania - szwedzki stół, obiadokolacje 2 menu do wyboru, prowiant na drogę powrotną do Polski)
 • skipass 6 dni Val di Fiemme (Ski Center Latemar w Predazzo, Alpe Cermis w Cavalese, Alpe Lusia w Moenie + Sella Ronda w opcji)
 • zawody narciarskie z nagrodami
 • 1 apre ski po nartach – oscypki z grilla i herbata „po góralsku”
 • opieka rezydenta - instruktora PZN
 • transport z/do Jastrzębia Zdroju oraz dojazd na stoki za wyjątkiem ostatniego dnia pobytu - powrót do hotelu skibusem.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • napoje do obiadokolacji
 • szkolenia narciarskiego dla dzieci 600 zł/6 dni/5 godzin dziennie
 • dopłata do skipassu jeden dzień Sella Ronda 30 euro/os
 • taksy klimatycznej 1 euro/dzień za osobę powyżej 12 lat włącznie
 • ubezpieczenia

  ul.Wielkopolska 91 (Jar Południowy)
  44-335 Jastrzębie-Zdrój

  +48 604 526 483
  info@remove-this.resport.com.pl