Val di Fiemme i Sella Ronda

NARTY W DOLINIE VAL DI FIEMME – MOENA - WŁOCHY

Hotel Ancora** WŁOSKIE DOLOMITY

 

 

TERMIN POBYTU: 22.02-01.03.2025                 

 

REGION I HOTEL:

Moena, nazywana "Wróżką Dolomitów" leży na wysokości 1200m n.p.m. w dolinie Val di Fassa. Różnobarwne konsorcjum narciarskie leżące pomiędzy Gruppo Sella i Sassolungo, region ten położony jest w sercu Dolomitów Trentino i Veneto. Oferta narciarska to ponad 100 km doskonale przygotowanych tras. Karnet narciarski obejmujący trasy narciarskie 

Tre Vali (Alpe Lusia , Falcade, Passo San Pellegrino oraz jeden dzień Sella Ronda i Marmolada jako opcja dodatkowa)
Noclegi w Hotelu ANCORA w uroczym miasteczku Moena w dolinie Val Di Fassa
Rodzinnie prowadzony hotel, w przemiłej atmosferze, wyśmienita kuchnia, podstawowy standard, pokoje 2,3,4 osobowe z TV, telefonem i łazienką. Hotel sprawdzony, pozytywnie oceniany przez naszych klientów już od 15 lat od kiedy współpracujemy z rodziną Stoffie – włascicielami hotelu. Jego położenie w centrum uroczego miasteczka, niepowtarzalna atmosfera i wyśmienita kuchnia to główne zalety.

 • do dyspozycji gości bar hotelowy, sala kominkowa i TV
 •  świetna kuchnia włoska + tradycyjna kolacja przy świecach
 • 100 m od centrum Moeny

POZNAJ NASZ HOTEL - www.hotel-ancora-moena.it


SKI INFO: 

Dolinę Fiemme określa się często mianem wrót Dolomitów.
Region ten leży w północno-wschodniej części Trydentu, pomiędzy pasmem Latermar, a Pale di San Martino, łańcuchem górskim Lagorai, a szczytem Corno Nero. Val di Fiemme oferuje narciarzom ponad 100 km tras zjazdowych, z czego 98 % jest sztucznie dośnieżana.
Val di Fiemme określana bywa również często jako kołyska narciarstwa biegowego w Alpach. To tutaj odbyły się w 1991 roku (po raz pierwszy we Włoszech) Mistrzostwa Świata w kombinacji norweskiej. Potem Val di Fiemme stała się raz jeszcze gospodarzem mistrzostw 12 lat później, w 2003 roku. Nic w tym dziwnego, skoro wytyczono tutaj 150 km tras biegowych, z czego jedna trzecia położona jest na słonecznym płaskowyżu na przełęczy Passo Lavaze (ok. 1800 m n.p.m.), co gwarantuje długi, trwający
nawet kwietnia sezon.
 Moena-Alpe Lusia, Passo San Pellegrino oraz Falcade to trzy wspaniałe ośrodki narciarskie składające się na nowoczesny region narciarski Tre Valli. Ośrodki znajdują się na północy Włoch w samym sercu malowniczych Dolomitów, pośród wspaniałych krajobrazów, od masywu Catinaccio do Sassolungo i od Pale di San Martino aż po Latemar.
W Tre Valli odnajdziemy łącznie 100 km tras narciarskich, rozlokowanych na wysokościach od 1000 do 2800 m n.p.m. Dzięki rozbudowanemu systemowi naśnieżania możemy mieć pewność, że aż 95% tras będzie stale pokryta białym puchem. Ośrodki prezentują przeróżny poziom trudności.

Moena- Alpe Lusia

To ośrodek w którym, na szerokich stokach dobrze będą się bawić rodziny z dziećmi. W Moena-Alpe Lusia odnajdziemy 45 km bardzo dobrze utrzymanych tras zjazdowych wyposażonych w 8 nowoczesnych wyciągów:

 

 • 1 wyciąg kabinowy z 12 miejscami oraz z systemem automatycznego podczepiania,
 • 1 wyciąg kabinowy z 36 miejscami,
 • 5 wyciągów krzesełkowych czteroosobowych z systemem automatycznego podczepiania,
 • 1 wyciąg orczykowy na stoku do nauki jazdy.


Z myślą o dzieciach w ośrodku powstał pełen atrakcji klub dla najmłodszych, prowadzony przez szkółkę narciarską Scuola Sci Moena Dolomiti. Dodatkowo na terenie ośrodka znajduje się S.D.M. Snow Park Lusia, gdzie rozrywki dostarczą nam różnego rodzaju boardery oraz raile.
Mimo iż w Alpe Luisa przeważają trasy niebieskie, jest to miejsce warte uwagi również dla zaawansowanych narciarzy, którzy mogą spróbować swoich sił chociażby na: położonej na wysokości 2200 m n.p.m. czarnej trasie Fiamme Oro I lub czerwonej Cune-Campo również rozpoczynającej się na tej samej wysokości.
 

Falcade

To malowniczy ośrodek otoczony wspaniałymi przełęczami. Znajdziemy tutaj ponad 40 km bardzo dobrze ośnieżonych tras, m.in. Rossignol do Falcade, która uchodzi za jedną z najlepszych w Dolomitach. Ośrodek dysponuje 7 nowoczesnymi wyciągami, z których kilka jest bezpośrednio połączonych z ośrodkiem Passo San Pellegrino. W styczniu 2003 roku w rankingu na najlepszą miejscowość narciarską we Włoszech, Falcade zdobyło I miejsce, co tylko potwierdza bardzo wysoką jakość ośrodka. Najsłynniejszymi trasami w Falcade są:

 

 • czarna Le Buse-Molino (3680 m n.p.m.)
 • czerwona Col Margherita - Lago Cavia (2360 m n.p.m.)

Passo San Pellegrino

Rolle, Valles, Carezza, Pordoi i Sella; wszystkie te piękne przełęcze otaczają malowniczy ośrodek, jakim jest Passo San Pellegrino.Ośrodek dysponuje 20 km tras do narciarstwa klasycznego, gdzie każda daje możliwość powrotu inną drogą. Odnajdziemy tu trasy o różnym poziomie trudności; od niebieskiej Alochet po czarną Campo d'Orso. Na wszystkie zjazdy możemy dostać się jednym z 11 wyciągów działających przy ośrodku. 

Dla miłośników jazdy na jednej desce ośrodek przygotował Easy Snow Park San Pellegrino wyposażony w dużą ilość obiektów dla snowboardzistów i narciarzy FREESTYLE. Odnajdziemy w nim między innymi takie obiekty jak: raile, jumpy, a także w pełni stalowy kink-box.

Również fani narciarstwa biegowego odnajdą w Passo San Pellegrino coś dla siebie, bowiem ośrodek dysponuje aż 62 km tras przeznaczonych do tego sportu.

CENA I ZNIŻKI

cena osoba dorosła 900zł + 700 euro

Zniżki dla dzieci:
urodzone po 30.04.2016 cena 700zł + 250 euro
urodzone po 30.04.2008 cena 700zł + 580 euro

 Zniżki dotyczą dzieci w pokoju 3/4 osobowym

CENA ZAWIERA :

 • zakwaterowanie w hotelu ANCORA
 • wyżywienie 2 posiłki dziennie, napoje do kolacji dodatkowo płatne (śniadania - szwedzki stół, obiadokolacje 2 menu do wyboru)
 • skipass 6 dni Tre Vali (Passo San Pellegrino, Falcade, Alpe Lusia w Moenie + Sella Ronda w opcji dodatkowej)
 • 1 apre ski po nartach – oscypki z grilla i herbata „po góralsku”
 • kolacja regionalna przy świecach z lampką wina
 • opieka rezydenta - instruktora PZN
 • transport z/do Jastrzębia Zdroju (WYJAZD POWROTNY DO POLSKI PO KOLACJI W PIĄTEK - DOJAZDY NA STOKI TRE VALI oraz SELLA RONDA PŁATNYM SKIBUSEM - PRZYSTANEK PRZY HOTELU)

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • napoje do obiadokolacji inne niż woda niegazowana
 • dopłata do skipassu jeden dzień Sella Ronda euro/os (ZGŁOSZENIA NA TYDZIEŃ PRZED WYJAZDEM)
 • taksy klimatycznej 2 euro/dzień za osobę powyżej 14 lat włącznie
 • ubezpieczenia
 • kaucja za skipass 5euro/os

Miejsce i godzina odjazdu autokarów z Polski będą podawane w aktualnościach na naszej stronie internetowej na tydzień przed datą wyjazdu

  ul.Wielkopolska 91 (Jar Południowy)
  44-335 Jastrzębie-Zdrój

  +48 604 526 483
  info@remove-this.resport.com.pl